Praca

Poszukujemy osób na stanowiska:

Pomocnik Instalatora sieci kablowych i radiowych.

Miejsce pracy: Gmina Godów i okolice (woj. śląskie)
 Wymagania:

 • Wykształcenie min zawodowe,
 • Brak przeciwwskazań do prac na wysokości powyżej 3m,
 • Zdolności manualno-techniczne, umiejętność i doświadczenie w obsłudze elektronarzędzi (młot, wiertarki zwykłe, wiertarki SDS i SDS MAX,  wkrętarki, odkurzacz itp)
 • Umiejętność prowadzenia prostych prac budowlanych (malowanie, gipsowanie, poprawki tynkarskie),
 • Sumienność, dokładność, komunikatywność, wysoka kultura osobista (kontakt z klientem)
 • Niekonfliktowość, umiejętność pracy w zespole
 • Prawo jazdy kat. B,

Obowiązki osoby na tym stanowisku:

 • Instalacje przyłączy abonenckich radiowych, światłowodowych, kablowych,
 • Budowa światłowodowych linii napowietrznych.
 • Praca na wysokości (wieszanie kabli na słupach, prowadzenie kabli po elewacjach budynków),używając zabezpieczeń
 • Zaciąganie i konserwacja kabli do kanalizacji teletechnicznej,
 • Budowa i konserwacja kanalizacji teletechnicznej – prace ziemne,
 • Prowadzenie prac w zakresie budowy i konserwacji okablowania strukturalnego w budynkach, korytka, rurki,
 • Techniczne prace warsztatowe w zakresie lekkiej manualnej obróbki metali, drewna i tworzyw sztucznych itp.

Oferujemy:

    Dobre warunki finansowe.

    Pracę w firmie o ustabilizowanej pozycji na rynku.

    Możliwość rozwoju zawodowego i poszerzenia kwalifikacji.


Osoby zainteresowane prosimy wysyłać list motywacyjny i CV na e-mail : biuro@laguna.net.pl


Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Oferta powinna zawierać CV, list motywacyjny oraz klauzulę o ochronie danych osobowych: ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z późn. zm. ).

Ważne zmiany w numeracji kanałów na dekoderach 2018

Ważna wiadomość dotyczącą zmian w numeracji kanałów na dekoderach w usłudze JAMBOX.

Od 19 listopada rozpoczynamy proces zmiany numeracji kanałów. Nowa numeracja porządkuje zmiany takie jak usunięcie dubli SD, uporządkowanie kanałów w kategoriach tematycznych. W trosce o wygodę zachowujemy układ według kategorii tematycznych, aby nawigacja po kanałach była dalej wygodna i czytelna.

Przypominając, stała numeracja kanałów rozpoczyna się od nr 101 na dekoderze. Kanały poukładane są kategoriami:
Ogólne, Premium, Sport, Film i serial, Dzieci, Muzyka, Dokument, Regionalne, Rozrywka, Obcojęzyczne, Wersje SD, Lokalne.

Numery od 1 do 100 są zarezerwowane dla Mojej Listy 100

Nowa lista w pliku PDF lista-kanalow-jambox-2018_1

Black Weekend 2018

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniach 23-26 listopada (od piątku do poniedziałku) zaplanowaliśmy akcję „Black Weekend”.

Każdy Abonent, który w tych dniach zamówi jeden z dziesięciu specjalnych pakietów tematycznych (Więcej Luzu, Więcej Bajek, itp.), do końca roku będzie płacił jedynie 1 zł za pakiet.

W promocyjnej cenie 5 zł będzie można również wykupić specjalny pakiet zawierający wszystkie pakiety tematyczne.

Od stycznia opłaty będą naliczane zgodnie z cennikiem.

Nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego 2018

Zmiany wynikają z ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2018, poz. 1118).

Kluczowe zmiany wynikające z ustawy Prawo Telekomunikacyjne

Co to jest forma dokumentowa?

Forma dokumentowa to sposób zawarcia, zmiany lub rozwiązania umowy poprzez złożenie oświadczenia o zawarciu, zmianie lub rozwiązaniu umowy na trwałym nośniku w taki sposób, by było możliwe ustalenie osoby składającej oświadczenie.
W szczególności w formę dokumentową można wykorzystać, zawierając, zmieniając lub rozwiązując umowę przez telefon, poprzez naszą stronę internetową z użyciem poczty elektronicznej.

Co to jest trwały nośnik?

Trwały nośnik jest to materiał lub narzędzie umożliwiające przechowywanie treści, dostęp do nich i ich odtwarzanie w niezmienionej postaci. Są nim np. papier, poczta elektroniczna, SMS, MMS, CD, DVD, pliki dźwiękowe.

Sposoby zmiany umowy od 12 grudnia 2018 roku

Od 12 grudnia 2018 roku będziemy umożliwiać zmianę umowę w formie pisemnej, a na Państwa życzenie również w formie dokumentowej, która pozwoli Państwu zmienić umowę, np. za pośrednictwem naszej strony internetowej, telefonicznie, czy poprzez wysłanie SMS-a.


Zmiana umowy w formie dokumentowej

Zmiana umowy w ten sposób nie wymaga własnoręcznego podpisu, a nawet posługiwania się papierowymi dokumentami. Może być zrealizowana przez telefon, pocztę elektroniczną lub przez inny trwały nośnik. Wystarczy, że zmiany i ich akceptacja będą dostarczone na wybranym trwałym nośniku, czyli na przykład na Twój adres e-mail. Na razie w tej formie przewidujemy tylko zmiany umowy.


Zmiana umowy przez telefon

Jest to jedna z możliwości zastosowania formy dokumentowej. Zmiana może dotyczyć różnych elementów umowy. Może to być np. aktywacja usługi dodatkowej, zmiana planu taryfowego lub promocji. Aby taka zmiana mogła być zrealizowana będą Państwo zobowiązani dostarczyć nam swoją akceptację na trwałym nośniku, czyli np. poprzez e-mail, SMS, pismo, ale dopiero po tym, jak my dostarczymy Państwu treść uzgodnionych przez telefon zmian. Nie wystarczy tylko uzgodnienie przez telefon i dostarczenie Państwu treści zmian i informacji o ich akceptacji. Tu wymagane jest, abyście Państwo złożyli akceptację dopiero po otrzymaniu od nas uzgodnionych treści. Po Państwa akceptacji, zmiany przekażemy do realizacji a następnie wyślemy potwierdzenie zrealizowania zmiany.


Zmiana umowy na podstawie jednostronnych zleceń, czyli SMS-em lub przez Panel Klienta

Są to te zmiany, które nie wymagają żadnych ustaleń i które realizujemy jedynie na podstawie Państwa dyspozycji. Przede wszystkim są to zlecenia włączenia lub wyłączenia usług dodatkowych, np. zamówienie dodatkowego pakietu internetu, pakietu minut, itp. Rodzaje i sposoby realizacji takich zleceń opisaliśmy w cennikach lub regulaminach. Takie zlecenia mogą Państwo realizować poprzez wysłanie SMS-a lub poprzez Panel Klienta. Prześlemy Państwu potwierdzenie realizacji zlecenia albo informację o odmowie jej realizacji. I tylko tyle. W tej sytuacji nie są konieczne dodatkowe potwierdzenia włączenia czy wyłączenia.


Odstąpienie od umowy (dotyczy tylko Klientów indywidualnych)

Już od dawna Konsumenci mają prawo do odstąpienia od umowy zawartej poza Salonem (np. telefonicznie) w ciągu 14 dni od zawarcia umowy.
Po nowelizacji termin 14 dni będzie dotyczył także zmian umowy. Odstąpienie zostanie zrealizowane jeżeli przed upływem 14 dni od daty zawarcia umowy zostanie przesłane oświadczenie. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na wyjątki od tej reguły, są one szczegółowo opisane w ustawie o prawach konsumenta. Na przykład wyrażając zgodę na rozpoczęcie świadczenia usługi przed upływem 14 dni, w przypadku treści cyfrowych, konsumenci tracą możliwość odstąpienia już w dniu rozpoczęcia realizacji usługi. Utrata uprawnienia dotyczy też przypadku usług, które za zgodą konsumenta zostały całkowicie zrealizowane. Warto też pamiętać, że za czas świadczenia usługi trzeba zapłacić.


Przetwarzanie adresu email w celach obsługowych

Po wprowadzeniu nowych przepisów prawa przetwarzanie przez nas adresu e-mail w celach obsługowych, np. w celu odpowiedzi na reklamacje, informowanie o awariach, nie będzie wymagało Państwa zgody. Oznacza to, że będziemy mogli z niego korzystać w celach obsługowych bez konieczności uzyskania przez Państwa dodatkowej zgody na jego wykorzystanie w tych celach. Jednocześnie adres e-mail nie będzie przez nas wykorzystywany w innych celach, szczególnie marketingowych.


Zmiany dotyczące usług Premium rate

Od 12 grudnia zmianie ulegnie też świadczenie przez nas usług o podwyższonej opłacie, tzw. usługi premium rate.

Jeżeli obecnie mają już Państwo ustawiony limit na usługi premium rate, wówczas wraz z jego osiągnięciem (a nie przekroczeniem) założymy Ci blokadę na możliwość korzystania z tych usług do końca okresu rozliczeniowego. Będzie można zdjąć taką blokadę, kontaktując się z nami w celu zwiększenia limitu.

Jeżeli do tej pory nie mieli Państwo żadnego limitu, to od 12 grudnia automatycznie wprowadzimy limit 35 zł brutto i wraz z jego osiągnięciem zostanie założona blokada. Będziesz mógł zdjąć taką blokadę, kontaktując się z nami w celu zwiększenia limitu.

Ponadto będą mogli Państwo ustawić limit na usługi premium rate na poziomie 0 zł, co oznaczać będzie brak możliwości korzystania z usług o podwyższonej opłacie.


Zmiana prawa telekomunikacyjnego a możliwość wypowiedzenia umowy

W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, do dnia 12.12.2018 r. przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia umowy. W przypadku wypowiedzenia umowy na czas określony będziemy dochodzili od Abonenta zwrotu udzielonych ulg.


Pozostałe zmiany

Usunięcie niedozwolonych postanowień umownych nie będzie już uprawniało przedsiębiorców do tego, by żądać odszkodowania, jeśli klient w związku z taką zmianą umowę wypowie.
Został zlikwidowany sąd polubowny przy Prezesie UKE.
W przypadku zmiany umowy zawsze stosowane są aktualne regulaminy i cenniki.

Klauzula Informacyjna RODO

Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku wchodzą nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO). Szanujemy Twoje prawo do prywatności oraz staramy się w najlepszy z możliwych sposobów zabezpieczyć dane, które nam przekazałeś. W związku z tym, chcielibyśmy przekazać Ci szereg informacji związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych.

Prosimy o zapoznanie się z Informacją RODO http://www.laguna.net.pl/informacja-rodo/

 

Kalkulator Usług telekomunikacyjnych

Wprowadziliśmy nowy kalkulator naszych usług telekomunikacyjnych. Od teraz w łatwy i intuicyjny sposób można zobaczyć naszą ofertę. Zaprojektowaną ofertę można wysłać do nas w celu łatwiejszego zamówienia. Zapraszamy do składania zamówień.

Wprowadziliśmy do oferty Internet mobilny LTE

Dnia 1 listopada 2017 roku wprowadziliśmy do oferty Internet mobilny LTE. Po długich testach różnych dostawców oraz nadajników LTE miło nam poinformować, iż możemy już zaoferować internet mobilny LTE dostępny na terenie całej Polski. Połączenie Internetu światłowodowego z mobilnym wydaje się być odpowiedzą na zapotrzebowanie rynku.
zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://www.laguna.net.pl/pages/internet-mobilny/

Jesteśmy operatorem dostarczającym już pakiet PIĘCIU usług telekomunikacyjnych:

 1. Internet światłowodowy,
 2. Telefon domowy,
 3. Telewizję kablową HD z ponad 300 kanałami TV,
 4. Monitoring posesji on-line z nagrywaniem bez rejestratora,
 5. Internet mobilny LTE.

W tajemnicy możemy zdradzić, iż pracujemy nad kolejna usługą dla Państwa !

Weekend z odkodowanymi kanałami Eleven!


W najbliższy weekend, a w zasadzie już od piątku (7 kwietnia) od godziny 16:00 do niedzieli (9 kwietnia), abonenci naszej telewizji otrzymają w ramach otwartego okna bezpłatny dostęp do kanałów Eleven, Eleven Sports i Eleven Extra.

Kanały dostępne są na następujących pozycjach:

 • Eleven – 199
 • Eleven Sports – 198
 • Eleven Extra – 197

W tych dniach zagorzali kibice będą mogli oglądać zmagania piłkarskie klubów Real Madryt i Atlético Madryt oraz S.S. Lazio z SSC Napoli.
Ponadto każdego dnia będzie można oglądać treningi, kwalifikacje i wyścigi Grand Prix Chin Formuły 1.

Miłego oglądania!

PS. Jakby ktoś chciał Eleven! na stałe zapraszamy po ofertę 32 720 32 42 😉

Współpraca z TVT Rybnik

Szanowni Klienci, informujemy iż nawiązaliśmy współpracę z lokalna stacją telewizyjną TVT-Rybnik. Programy nadawane przez tę stację dostępne są w naszej telewizji! TVT-Rybnik dostępny jest na kanale 106 oraz na kanale 6 – standardowej listy TOP100. Zachęcamy to oglądania !

Windows10

Awaria DHCP w Windowsie? Winna może być ostatnia aktualizacja z Windows Update

Dostarczone w tym tygodniu aktualizacje dla systemów Windows 10 i Windows 8.1 stoją najprawdopodobniej za osobliwą awarią połączeń sieciowych, które zgłaszane są póki co przede wszystkim przez użytkowników z Wielkiej Brytanii. Wygląda to tak, jakby komputery nie były w stanie już poprawnie uzyskać adresów IP z dostarczonych przez telekomy routerów. Rada Microsoftu zaskakuje swoją prostotą: zrestartujcie komputer. Niestety prosta rada nie zawsze przynosi skutek.

http://www.dobreprogramy.pl/Awaria-DHCP-w-Windowsie-Winna-moze-byc-ostatnia-aktualizacja-z-Windows-Update,News,77858.html

Jeśli masz takie objawy prosimy o kontakt z naszym serwisem, ustawimy tymczasowo adres IP ręcznie.