Monitoring IP

Co to jest monitoring IP ?

Monitoring IP daje fantastyczne możliwości stworzenia monitoringu wizyjnego na przykład wewnątrz firmy czy też w budynku prywatnym w oparciu o już istniejącą infrastrukturę sieciową. Naturalnie można również stworzyć nową sieć i podłączyć do niej kamery IP. Jednymi z wielu zalet monitoringu IP jest łatwość obsługi całego systemu oraz jakość przesyłanego obrazu. Kamera IP może również przesyłać obraz w jakości HD, dzięki czemu wszystkie niezbędne detale są widoczne jak na dłoni.W naszych realizacjach stosujemy kamery IP zewnętrzne, wewnętrzne, zaawansowane technologicznie rejestratory sieciowe oraz obiektywy, dzięki którym wybrana kamera IP może zostać zainstalowana właściwie w dowolnym miejscu, a jej funkcjonalność podwyższona. Monitoring IP to rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników, oferujące jednocześnie maksymalną kontrolę przy zachowaniu niezwykłej prostoty obsługi. Podstawową zaletą jest możliwość oglądania obrazu z kamer w dowolnym miejscu na świecie na dowolnym urządzeniu np. telefonie z androidem.

Co monitorujemy ?

W obecnej chwili najbardziej popularne zastosowania:

  • monitoring posesji
  • monitoring terenów publicznych, placów zabaw, boisk sportowych
  • monitoring miejsc o dużym natężeniu ruchu
  • monitoring skrzyżowań, dróg, mostów i wiaduktów

Jeśli potrzebujesz więcej informacji – skontaktuj się z nami.

FAQ – Pytania i Odpowiedzi

Czy potrzebny jest Internet i jakiej przepustowości ?

Internet nie jest potrzebny jeśli nie chcemy wysyłać obrazu poza lokal. Jeśli chcemy mieć obraz rejestrowany w innym miejscu niż są kamery (dla bezpieczeństwa) lub chcemy mieć dostęp do obrazu z innych miejsc na świecie połączenie z Internetem jest wymagane. Parametry łącza musza być tak skalkulowane, aby ograniczenia w wysyłaniu nie blokowały przesyłu danych. Jeśli kamery podłączone są do naszej sieci ustawiamy odpowiednie parametry, jeśli sieć jest innego dostawcy informujemy klienta jakie parametry sieci są wymagane.

Czy potrzebuję rejestrator ?

Jeśli chcesz nagrywać obraz  z kamery jakieś urządzenie musi to robić. Można rejestrator zainstalować w budynku, można kamery IP podłączyć pod domowy serwer NAS, możemy także rejestrować twoje dane na naszych serwerach.