Zaufany i sprawdzony dostawca usług telekomunikacyjnych

Jesteśmy Operatorem Telekomunikacyjnym istniejącym na rynku od 2003 roku, świadczymy nasze usługi na terenie Gminy Godów i okolic. W obecnej chwili zapewniamy dostęp do Internetu, telefonię stacjonarną i GSM/LTE, telewizję cyfrową HD 4K oraz monitoring IP.

Najważniejsi są ludzie

Całym systemem opiekuje się ambitny zespół ludzi z wyższym informatycznym wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem. Większość stosowanych przez nas rozwiązań pojawia się po raz pierwszy w regionie i dzięki temu w obecnej chwili jesteśmy największą alternatywną firmą zajmującą się stałym dostępem do Internetu w regionie Gminy Godów. Inwestujemy w nowe technologie światłowodowe aby sprostać najwyższym oczekiwaniom klientów. Nasza sieć działa bez większych awarii od kwietnia 2003 roku.Jesteśmy firmą istniejącą na rynku od 2000 roku, firma „LAGUNA” sp. z o.o. została zarejestrowana w Sądzie Gospodarczym w Gliwicach jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z kapitałem założycielskim wynoszącym 183 000 złotych. Spółka z o.o. wraz z spółką akcyjną są najbardziej prestiżowymi formami prowadzenia działalności i tylko największe firmy mogą poszczycić się tą formą prawną. To gwarantuje, że firma nie zniknie z dnia na dzień. Na rynku telekomunikacyjnym działamy od 2003 roku. To już 17 lat działalności telekomunikacyjnej! Dziękujemy !

Jako pierwsi na terenie Skrzyszowa i okolicznych miejscowości udostępniliśmy stały nielimitowany dostęp do Internetu. W tych czasach gdy jedynym dostępem do Internetu były modemy i płaciło się za każdą minutę połączenia był to nielada wyczyn. Nie było wtedy jeszcze „neostrad” i połączeń przez komórki. Jako pierwsi używaliśmy profesjonalnych łącz symetrycznych, najpierw POLPAK, potem GTS i inni, jako pierwsi stosowaliśmy technologię 5GHZ, jako pierwsi stosujemy światłowody. JAKO Pierwsi podłączamy klientów indywidualnych w technologii światłowodowej. Jako pierwsi posiadamy w ofercie telewizję IP Jesteśmy stąd, działamy na rzecz lokalnego społeczeństwa i zależy nam na rozwoju naszej gminy i jej mieszkańców.

Jesteśmy założycielami i członkami grupy internetowej iNETgroup, zrzeszającej najlepszych dostawców Internetu w całej Polsce. Zapraszamy na stronę www.ig.net.pl aby zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat grupy. Nasza firma eksploatuje tylko najlepszy sprzęt, najwyższej klasy. Współpracujemy z największymi firmami zajmującymi się sieciami bezprzewodowymi i światłowodowymi oraz serwerami internetowymi. W obecnej chwili większość punktów dostępowych pracuje na systemach ExtremeNetworks, Dlink, DASAN, RAISECOM, CISCO oraz MIKROTIK. Stały kontakt oraz wspólne szkolenia zapewniają nam praktycznie bezawaryjność naszej sieci.

Dla naszych klientów wybieramy tylko najstabilniejsze i najszybsze łącza internetowe, w tej chwili posiadamy styk między-operatorski z kilkoma operatorami między innymi z firmami LUKSus Grzegorz Włoch, S3, EPIX, VirtuaOperator i inne gwarantuje to wysoką wydajność oraz natychmiastowy serwis. Udostępniamy łącza o wysokim współczynniku symetryczności, dzięki czemu można bez problemu grać w gry on-line, rozmawiać przez telefony internetowe oraz bardzo szybko wysyłać listy elektroniczne. To wszystko zapewnia bardzo małe ryzyko awarii oraz błędów w transmisji. Dodatkowo cała sieć pracuje na bardzo szybkich routerach. Pozwala to w perfekcyjny sposób zarządzać pasmem przydzielanym dla każdego użytkownika.

Cała transmisja danych w naszej sieci jest szyfrowana, każdy klient loguje się do sieci poprzez indywidualną nazwę użytkownika oraz hasło (PPPOE). Dodatkowo zestawy odbiorcze (CPE) oddzielają sieć klientów od sieci globalnej, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo transmisji danych. Nie ma możliwości podsłuchania, przechwycenia danych lub podszywania się pod innych klientów.

Posiadamy kilkadziesiąt kilometrów sieci światłowodowej oraz kilkadziesiąt nadajników rozsianych po całej Gminie Godów. Staramy się tak lokować nasze światłowody oraz nadajniki tak, aby pokrywały swym zasięgiem całą Gminę. Jeśli jest miejsce w Gminie Godów, do którego nie dociera nasz sygnał, a jest on tam potrzebny prosimy o kontakt, postaramy się to zmienić.

Już niebawem nowości w naszej ofercie ! Będzie więcej możliwości, nowe usługi i nowe propozycje.