6-czy-5-1536×864

Jaka jest różnica między starym WIFI a WIFI6 ?

Główną różnicą między WiFi6 a starym WiFi jest wprowadzenie nowych technologii, takich jak 1024-QAM (Quadrature Amplitude Modulation), OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access) i MU-MIMO (Multi-User, Multiple Input, Multiple Output).

Ale to język dla fachowców ! Jaka będzie różnica dla użytkownika ?

Jedną  z głównych zalet WiFi6 to różnica w prędkościach między tymi standardami. WiFi6 może osiągnąć maksymalne prędkości teoretyczną do 9.6 Gb/s, podczas gdy Wi-Fi osiąga maksymalnie w teorii 3.5 Gb/s. WiFi6 może zapewnić znacznie szybsze połączenia internetowe, co jest szczególnie istotne w wypadku szybkich pakietów internetowych oraz w sytuacjach gdzie jest podłączonych do sieci w jednym czasie większa ilość urządzeń.

Podsumowując, główną różnicą między WiFi6 a starym WiFi  jest wprowadzenie nowych technologii, które znacząco poprawiają wydajność i prędkość sieci Wi-Fi . To sprawia, że WiFi6 jest znacznie bardziej efektywne i wydajne w obsłudze wielu urządzeń jednocześnie, co jest kluczowe w dzisiejszym środowisku zdominowanym przez technologie internetowe i super szybkie łącza światłowodowe. WiFi6 i światłowód po prostu do siebie pasują !

Pamiętaj twoje urządzenie telefon lub laptop też musi wspierać WIFI6 

Zadzwoń już dziś i zamów wymianę twojego routera światłowodowego na wersję z WIFI6 i ciesz się większą prędkością bez kabli.